Magdalena Kordel

Tajemnice Bzów

Okładka
Malownicze, ciche miasteczko ukryte w Sudetach. Miejsce, gdzie czas i miłość leczą rany.

Pewnego dnia przed sklepem ze starociami zatrzymuje się tajemniczy mężczyzna. Pani Leontynie ginie pierścionek przekazywany z pokolenia na pokolenie. Czy to przeszłość zaczyna się o nią upominać? Leontyna wyrusza więc w pełną nostalgicznego uroku podróż do krainy pachnącej bzami. Do czasów radosnego dzieciństwa na Kresach, wielkiej miłości i wojny, która wszystko zmieniła. Jaką tajemnicę kryje rodowy pierścionek? Kim jest zagadkowy mężczyzna? Czy przeszłość można zmienić? Poruszająca historia silnej i mądrej kobiety, której przyszło żyć, kochać i marzyć w niezwykłych czasach.

O Leontynie (bohaterce książki): pojawia się po raz pierwszy w "Sezonie na cuda", jest właścicielką sklepiku ze starociami, który mieści się w Malowniczem. Starsza pani jest nieco tajemnicza, skrywa skrzętnie fakty ze swojej biografii. Dowiadujemy się, że nie zawsze miała na imię Leontyna, a jej życie pełne było bolesnych doświadczeń, do których nie chce wracać. Leontyna słynie ze swej dobroci, chętnie pomaga innym, ma nadzwyczajny dar przewidywania, z którego korzysta, ale się z nim nie obnosi.

"Tajemnica bzów" to pierwsza opowieść Magdaleny Kordel, w której czytelnicy mogą poznać historię Leontyny począwszy od tego, jak poznali się jej rodzice.

Język: pl

Ilość stron: 400

Opublikowana: 4 maj 2015

Wydawca: Wydawnictwo Znak

Format książki

papier ( 9788324034000 )